هفت پروژه جاده‌ای در منطقه مکران تا پایان دولت سیزدهم تکمیل و بهره‌برداری می‌شود

 

هفت پروژه جاده‌ای در منطقه مکران تا پایان دولت سیزدهم تکمیل و بهره‌برداری می‌شود

 

 

 

معاون وزیر راه‌ و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان این که بر اساس راهبردهای مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست‌های دریامحور، ایجاد و ارتقای زیرساخت‌های این منطقه در برنامه سازمان راهداری است، گفت: برای نگهداری محور شرق و محور ساحلی مکران در جنوب، پنج اولویت در موضوع نگهداری راه‌های اصلی برنامه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که محور شرق از چابهار آغاز و از سیسستان‌وبلوچستان خارج می‌شود و تا مشهد ادامه دارد، تصریح کرد: هم‌اکنون این سازمان به عنوان یکی از برنامه‌های راه‌های اصلی، نگهداری این راه‌ها را در برنامه دارد.

 

امانی توضیح داد: برای توسعه سواحل مکران هفت ریز پروژه در برنامه ساخت و تکمیل است که در استان‌های هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان در حال اجرا هستند، از این هفت پروژه، دو پروژه مربوط به سیستان و بلوچستان و پنج پروژه مربوط به استان هرمزگان است.

 

این مقام مسئول با بیان این که آغاز این پروژه‌ها از سال ۱۳۹۹ آغاز شد و با تلاش دولت سیزدهم هم‌اکنون به ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است که در صورت ابلاغ سهمیه قیر بند “ک” قانون بودجه سال ۱۴۰۲ روند اجرای رویه آسفالت مسیرها شتاب بیشتری خواهد گرفت، گفت: در برنامه است تا این هفت پروژه، قبل از اتمام دولت سیزدهم تکمیل شوند.

 

به گفته امانی احداث راه فرعی توتان- بشاگرد در جنوب سیستان و بلوچستان به طول ۴۲ کیلومتر با پیشرفت کنونی ۶۰ درصد که از سال ۱۳۹۹ آغاز شده و ۱۴۰۴ به اتمام می‌رسد، بهسازی و توسعه محور نیک‌شهر –بنت -توتان در جنوب سیستان و بلوچستان به طول ۳۸.۲ کیلومتر که از سال ۱۳۹۹ آغاز شده و هم اکنون ۲۸ درصد پیشرفت دارد و برنامه افتتاح آن ۱۴۰۴ است، بخشی از این برنامه است.

 

رییس سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای در بیان جزییات پنج پروژه ساخت راه‌ها در استان هرمزگان در راستای توسعه سواحل مکران گفت: جاده پشت‌کوه به گافر به طول ۹۲ کیلومتر و پیشرفت فیزیکی ۵۸ درصد در بشاگرد با برنامه افتتاح ۱۴۰۳، جاده زیرکوه به گافر به طول ۱۰ کیلومتر با ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی و برنامه افتتاح در سال جاری از پروژه‌هایی است که در استان هرمزگان در حال انجام است.

 

وی ادامه داد: راه‌های ارتباطی روستاهای گتا، زمین لشگری، جاسک کهنه، باغان، سور گلم، گابریک، گهرگو و بزریک نیز با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد در دست احداث است و در برنامه است تا سال آینده (۱۴۰۳ ) تکمیل و بهره‌برداری شود.

 

امانی با بیان این که دو پروژه بهسازی جزء پروژه‌های توسعه‌ای استان هرمزگان است، گفت: دو پروژه بهسازی جاده میناب به بشاگرد به طول ۱۵۴ کیلومتر و بهسازی میناب به تیاب به طول ۲۰ کیلومتر نیز در برنامه و مقرر است تا در ۱۴۰۴ تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اتوماسیون
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x