چرا کرایه حمل بار ۳۰ درصد گران شد؟ تبعات تورم‌ زای افزایش هزینه حمل‌ ونقل

نایب رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل و کالای کشور، علت این افزایش قیمت را تورم سالانه و افزایش قیمت اقلام مصرفی این حوزه دانست و از دولت خواستار حمایت و تخصیص تسهیلات برای رانندگان شد.

نرخ جابه جایی کالا در حمل ونقل عمومی جاده ای، ۳۰ درصد افزایش یافت. نایب رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل و کالای کشور، علت این افزایش قیمت را تورم سالانه و افزایش قیمت اقلام مصرفی این حوزه دانست و از دولت خواستار حمایت و تخصیص تسهیلات برای رانندگان شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از تجارت نیوز، رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اخیراً اعلام کرد نرخ جابه جایی کالا در بخش حمل ونقل عمومی جاده ای با ۳۰ درصد افزایش، به ازای هر تن کیلومتر از ۵۵۰۰ ریال به ۷۱۵۰ ریال رسیده است. این تصمیم که با هماهنگی ستاد تنظیم بازار و براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی ترابری کشور اتخاذ شده، از ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ به اجرا درآمد.

تورم سالانه، عامل افزایش کرایه حمل بار

رضا رستمی، نایب رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل و کالای کشور،  درباره علت این تصمیم توضیح داد: افزایش تورم سالانه باعث افزایش قیمت لوازم یدکی، روغن موتور و دیگر اقلام شده است. در ابتدای هر سال نیز بسیاری از کالا و خدمات افزایش قیمت پیدا می کنند. امسال هم بعد از گذشت دو ماه، کرایه حمل بار ۳۰ درصد افزایش یافته است.

او درباره واکنش اعضای اتحادیه و رانندگان به این افزایش قیمت اظهار کرد: در جلسات مختلف، پیشنهادهایی مبنی بر اینکه در صورت عدم افزایش قیمت اقلام مصرفی نظیر لاستیک، لوازم یدکی و روغن موتور، نرخ ها نیز ثابت بماند، مطرح شد. اما با توجه به تحقق نیافتن این پیشنهاد و افزایش قیمت ها، نرخ خدمات نیز افزایش یافت. با در نظر گرفتن افزایش قیمت کالا های مربوط به این حوزه، رانندگان هم با افزایش کرایه حمل بار موافق هستند.

رستمی درباره تاثیر افزایش قیمت کرایه حمل بار بر صنایعی که به حمل ونقل وابسته است و تاثیر آن بر افزایش قیمت نهایی کالا ها توضیح داد: قطعاً این افزایش قیمت، بر افزایش قیمت کالا های وابسته به حمل ونقل و همین طور افزایش قیمت نهایی کالا ها، تاثیر صد درصدی دارد.

دولت از بخش حمل ونقل حمایت می کند؟

رستمی درباره برنامه های دولت در خصوص حمایت از مصرف کنندگان و حتی رانندگان برای کاهش آثار منفی این افزایش قیمت تصریح کرد: متاسفانه بخش حمل ونقل از سوی دولت حمایت نمی شود. در سال های گذشته، دولت برای واردات لاستیک ارز ترجیحی تخصیص می داد. اما این سیاست نیز در نهایت متوقف شد.

نایب رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل و کالای کشور درباره تاثیر این افزایش قیمت بر حقوق مزایای رانندگان تشریح کرد، حقوق و مزایای رانندگان با توجه به این افزایش قیمت، قطعاً افزایش می یابد.

راهکار هایی برای مدیریت افزایش کرایه حمل بار

رستمی درباره راهکار های مدیریت این شرایط پیشنهاد داد: دولت برای اقلام مصرفی این حوزه همچون روغن موتور، لوازم یدکی و… تسهیلات در نظر بگیرد و برای واردات اقلامی نظیر لاستیک، ارز ترجیحی تخصیص یابد. در این صورت، می توان افزایش قیمت های سالانه را مدیریت کرد.

طبق این گزارش، با توجه به افزایش سالانه تورم، بسیاری از کالا ها و خدمات هم دستخوش این افزایش قیمت می شوند. بخش حمل ونقل نیز از این قاعده مستثنی نیست. دولت می تواند در راستای مدیریت این شرایط، با اقداماتی نظیر تعیین تسهیلات برای رانندگان، اختصاص دادن ارز ترجیحی به واردات اقلام مصرفی این حوزه و… این افزایش قیمت را مدیریت کند.

منبع: سایت تین نیوز www.tinn.ir

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اتوماسیون
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x